Як плести вінок з квітів

Як плести вінок з квітів

У розпал літа далеко за квітами ходити не доведеться. Що в саду, що на полях – кругом краса! А чи не хочете сплести вінок з квітів? Як виглядає дівчина з таким вінком? Жіночно, невинно, весело, романтично, привабливо!

"Вінок" або "вінець" - старовинне слово, що означає "сплетене з листя або квітів коло" або обруч, схожий на корону, але значно менш міцний і набагато більший. Покладати вінок на чиюсь голову, тобто вінчати, значить зводити когось у нову гідність чи звання. Вінок, сплетений з польових квітів, - символ щастя, символ молодості і вільного духу. Навіть найскромніші і найбільш непомітні квітки, потрапляючи у вінок, стають незвичайними і наділяють своїх господарів особливими якостями.

Ніщо так не прикрашає дівчину, як природна свіжість і неповторні барви живих квітів. Здавна дівчата-красуні використовували вінки, сплетені з квітів, як доповнення до свого костюму. На свято Івана Купала дівчата кидали свої вінки у бурхливу річку. Вважалося, що якщо вінок випливе, то дівчина цього року вийде заміж, якщо ж потоне, то в цьому році щасливої події не станеться. У давнину наречені йшли під вінець, прикрашені саме цим, особливо зворушливим і символічним аксесуаром. Для цього вибиралися ніжні, білі квіти, що символізувало чистоту і невинність нареченої. Вінок плели напередодні весілля, щоб він зберігав свіжість цілий день. Голови гостей на весіллі теж прикрашали вінки. Їх плели з квітів з сильним ароматом, наприклад розмарину. Якщо ви хочете влаштувати весілля в українському стилі, то ця стаття буде для вас корисною.

Під час збору врожаю дівчата в давнину плели вінки з сухих злаків. Цей вінок символізував багатий урожай.

Та й у наші дні вінки з квітів досить популярні, особливо у весільній моді. Професійно виготовлений вінок можна замовити в будь флористичної студії, однак і своїми руками можна зробити вінок нітрохи не гірший. Дуже гарно виглядає віночок, сплетений з будь-яких квітів. Причому, неважливо, складається весь вінок з одних і тих же квітів, чи в ньому чергуються квіти різних розмірів, форм і кольорів.

Як плести вінок з квітів на дроті

По суті справи, плетіння вінка - це один із способів складання квіткового орнаменту. При цьому створюється об'ємний візерунок, що підпорядковується певному ритму. Вінки, сплетені на Івана Купала, вішали на вікна, двері, ворота і господарські споруди. У будинку вінками прикрашали червоний кут, де стояли ікони, а також верхні бруси дверної коробки. Вони повинні були уберегти господаря та його домочадців від нечистої сили, хвороб і всіляких інших негод.

Перед тим, як взятися за плетіння вінка, будьте обережні: багато квітів залишають на одязі плями, які утворюються від того, що їх стебла виділяють сік. Такі, наприклад, як всім добре відомі кульбаби. Беручись за виготовлення виробів з цих квітів, побережіть свій одяг - або одягніть фартух, або плетіть вінки з цих квітів на далеко витягнутих вперед руках, щоб краплі його їдкого соку не потрапили на одяг.

Як правильно плести вінок з кульбаби

Хоча, напевно, кожен з нас ці правила знає - не може бути такого, щоб в дитинстві хтось пройшов повз такого захоплюючого заняття, як плетіння вінків.

Вінки на голову можна плести різними способами, викладаємо для вас покрокову інструкцію до найпростішого способу - плетіння косичкою.

Набираємо багато квітів з довгими стеблинками, наприклад, кульбаб. Починаємо плести з трьох кульбаб так само, як звичайну косичку, до центральної стеблинки додаємо четверту квітку, робимо другий виток коси.

фотозвіт плетіння вінку з кульбаб

Знову додаємо квітку до стеблинки, що опинилася в центрі косички, робимо виток. Тепер у нас стирчать 2 хвостика по 2 стеблинки і 1 хвостик з одного стебла, знову додаємо до нього кульбабу і заплітаємо.

фотозвіт плетіння вінку з кульбаб

Тепер будемо вплітати по черзі кожну кульбабу. Намагайтеся плести щільно, щоб стебла не стирчали з вінка, а голівки квітів щільно прилягали до косички. Зайві, що стали короткими після плетіння, стебла, обриваємо.

фотозвіт плетіння вінку з кульбаб

З'єднуємо кінці вінка, обплітаючи хвостиками голівки квітів або зав'язуємо ниткою, як на схемі нижче. Так косичка виглядає з внутрішньої сторони:

фотозвіт плетіння вінку з кульбаб

Готово, можна одягати на голову!

Ще можна плести вінок з квітів за наступною схемою:

Як плести вінок з квітів на дроті

Як плести вінок з квітів на дроті

Як плести вінок з квітів на дроті: сучасний варіант

Як ви вже зрозуміли, раніше вінки плели, використовуючи стебла квітів. А я хочу вам запропонувати більш сучасний варіант, на дроті.

Для прикраси і виготовлення вінка можна використовувати і штучні квіти. Отже, для роботи вам знадобляться найрізноманітніші квіти, флористична стрічка і дріт.

Як плести вінок з квітів на дроті

Збираємо квіточки в маленькі букети по 5 кольорів і перев'язуємо флористичної стрічкою.

Як плести вінок з квітів на дроті

Готуємо обруч з дроту, за розміром голови.

Як плести вінок з квітів на дроті

Ось і все. За допомогою стрічки прикріплюємо віночки до обруча, намагаючись зробити вінок більш густим.

Як плести вінок з квітів на дроті

Як плести вінок з квітів на дроті

У варіанті зі штучною квіткою вам знадобиться фетр, дріт, флористична стрічка і гарячий клей.

Як плести вінок з квітів на дроті

Як плести вінок з квітів на дроті

Як плести вінок з квітів на дроті

Як плести вінок з квітів на дроті

Сподіваюся, що стаття допомогла вам і тепер ви знаєте, як плести вінок з квітів. Гарного вам настрою і яскравих барв!