У Чернівцях завершився щорічний фестиваль "Маланка-Фест 2013"

Маланка-Фест 2013

Десятки тисяч людей взяли участь у третьому щорічному етнографічному святі «Маланка-Фест 2013», котре цього року зібрало максимальну кількість «маланкарів» з різноманітних куточків України. Усього у фестивалі взяли участь 32 команди та більше ніж 1000 маланкарів.

Фестиваль Маланок - це багатотисячна, масова та яскрава подія, у якій не існує обмежень ні за віком, ні за національністю. Головний критерій участі це оригінальність, самобутність традиції певного регіону, що представляє колектив. А на цьогорічному святі це були українські, бессарабські, гуцульські молдавські та румунські Маланки.
Всі учасники фестивалю в яскравих костюмах пройшлись урочистою ходою по центру міста. Глядачі, що стали співучасниками цього дійства, брали участь у розіграшах та збавлялись жартами костюмованих персонажів команд. Гуляння супроводжувалося піснями, танцями, міні сценками. Кожна команда виступила зі своїм театралізованим номером на сцені, котра розташувалась на площі біля Філармонії. Боротьба була ненажарт, та й приз цього року склав 50 000, 30 000 і 20 000 гривень за перше, друге та відповідно третє місце. Такий призовий фонд став можливий завдяки підтримці фестивалю благодійним фондом FIRTASH Foundation.

За результатами конкурсу перше місце отримала Вашковецька Маланка Переберія, друге Маланка з Красноільска, а третє Маланка села Горбове. Основними критеріями, по яких журі вибирало переможців, були - оригінальність, самобутність, художня індивідуальність, музичний супровід та виконавча майстерність.

Однак ніхто не залишився поза увагою. Кожна команда-учасниця одержала диплом та 4000 гривень на витрати, пов'язані з поїздкою в Чернівці. «Дуже важливо підтримати всі команди, а не тільки переможців. Адже кожна команда-учасниця внесла свій внесок у це чудове свято. Нікого не можна залишити непоміченим. Спасибі всім учасникам та гостям за цю неповторну атмосферу» - заявила засновниця та керівник фонду Лада Фірташ.

Це свято залучає цінителів народної творчості не тільки з усією України, але й з-за кордону. Цього року кількість гостей іноземців значно збільшилась в порівнянні з минулими роками. Маланка-Фест стає візитівкою Буковини.