Миколаївський палац творчості учнів готується до ювілею

Миколаївський палац творчості учнів

У 2013 році цей заклад народної творчості буде відзначати свій ювілей - 90 років. Миколаївський палац творчості учнів (Палац піонерів, Центральний дитячий клуб) зіграв значну роль у розвитку позашкільної освіти Миколаєва, дав путівку в життя багатьом юним жителям нашого славного міста та продовжує свою шляхетну місію сьогодні.

В історії Палацу було багато яскравих та цікавих потій. Театральний гурток "Червона краватка" став колискою відомого та улюбленого в Миколаєву академічного українського театру у часу радянської україни. Сценарії "живих газет" для театрального гуртка писав майбутній відомий радянський поет Марко Лисянський. Наприкінці 30-х років будував моделі кораблів А.Г. Вичеров - сьогодні заслужений майстер народної творчості України. У післявоєнні роки займався в Палаці піонерів майбутній контр-адмірал В.Н.Чернавін, заслужені діячі мистецтв України О.Г.Ігнатьєв і В.І.Урес, художник О.К.Приходько, співачка та педагог І.Н.Бубенко та сотні інших діячів культури та мистецтва всеукраїнського значення, якими по праву сьогодні пишається цей заклад!

Палац піонерів та його вихованці були ініціаторами міських конкурсів та фестивалів, акцій. У рік 175- річчя Миколаєва вихованці палацу культури організували міський конкурс "Чий двір кращий!", який закликав дітей та дорослих перетворити рідне місто у центр високої культури та зразкового побуту.

Юні моделісти Палацу піонерів з успіхом брали участь у різних змаганнях і завойовували призові місця; колектив моделювального гуртка виховав не одне покоління талановитих інженерів-кораблебудівників.

Танцювальний колектив брав участь не тільки у міських та обласних святах, але гідно представляв хореографічне мистецтво на всеукраїнських і всесоюзних конкурсах у радянські часи, виїжджав з концертними програмами в дитячі табори відпочинку, зокрема і в славнозвісний "Артек".

Будь-який ювілей - зрозумілий привід для підведення логічних підсумків. Привід, щоб, оглянувшись назад, розрізнити крізь "призму часу" ті риси минулого, при спогаді про яких на душі знову стає радісно та світло. Але ж в історії Палацу творчості учнів відбилися всі етапи становлення створеної в нашій країні унікальної системи позашкільної освіти!

І не випадково народилася думка про створення музею при палаці творчості. Сьогодні ініціативна група вже почала збирати експонати для майбутнього музею історії Палацу творчості учнів. Хоча багато чого вже на даний момент є: протягом десятиліть співробітники зберігають унікальні предмети, які є свідками діяльності першої позашкільної установи Миколаєва. Це світлини, грамоти, дитячі роботи: моделі кораблів та літаків, малюнки, вишивка, кінофільми, створені вихованцями кіностудії.

Ювілей Палацу творчості учнів - це ювілей гостинного будинку, над яким не власний час. Усі ці роки він наповнений дитячими голосами, у ньому блищать від подиву очі, у ньому щодня відбувається чудо - пробудження творчого натхнення в душі кожної дитини. Сьогодні "шанований ювіляр" так само юний та відкритий світу, як і в рік свого народження - 90 років тому.