Новорічна виставка-ярмарок майстрів народної творчості у Миколаєві

Новорічна виставка-ярмарок майстрів народної творчості у Миколаєві

Напередодні новорічних свят у Миколаєві відкрилася "Новорічна виставка-ярмарок майстрів народної творчості". Участь у ній прийняли 17 яскравих представників жанру, серед яких - Ольга Прокіна з картинами на бересті, ювелір Олександр Кошміна, майстер декоративно-прикладного мистецтва, член Національного союзу майстрів народного мистецтва України, що виготовляє шикарні набори в сріблі з натуральними каменями, Ольга Земських, в експозиції якої - дизайнерські сумки, авторські вироби зі шкіри: косметички та шкіряні підвіски із природними каменями, Євгенія Жукова з її декупажними здобутками - тарілками, пляшками, панно... Це тільки здається, що виконати декупаж просто та доступно кожному. Досить подивитися на її гіпсовий тарілковий настінний триптих "Ретро", і все стане зрозуміло: таку точність та увагу до деталей у роботі зуміють продемонструвати далеко не всі аматори та навіть професіонали.

Свічки на новорічну тематику, мереживні янголята - очі розбігаються від достатку різдвяно-новорічних сувенірів...

Фотоальбоми з обкладинками "під жилет з підтяжками та краваткою" - ексклюзив, який прекрасно підкреслить оригінальність смаку свого майбутнього власника, картини... Усе це унікально та досить недорого, особливо - у якості подарунка друзям та близьким.

Про вироби у техніку "фриволіті", що згадується ще в Біблії, розповіла майстриня Юлія Шевченко, що прилетіла два тижні назад з Риму: вона була відома віддавна у Франції - плетені з мережива вироби призначались в основному для наречених. У її експозиції такі роботи теж є: найніжніші браслети, кульчики, виконані за допомогою човникового плетива. Нареченої виглядають у них просто карколомно. Майстриня використовує для плетива спеціальну нитку "анкор". Є на її прилавку й "ловці снів", а також речі з дивною для українського вуха назвою "мандала": їх купують для поліпшення своєї біоенергетики. Власники мандали до того ж стають більш красномовними. Так що для тих, хто не цілком обдарований риторикою, мандала - це те, що треба.

Юлія, жителька містечка Монтеротондо, брала участь у чотирьох виставках, що проходили у Римі, і говорить, що модниці всієї Європи ледве чи не б'ються за подібні вироби в стилі "фріволіті". Мода на них останнім часом "накрила" і Росію. У Москві, приміром , навіть нову техніку придумали - "анкарс", з використанням різних, вплетених безпосередньо у вироби, каменів. Майстриня має намір відвідати Миколаїв майбутнім літом, організувавши в нас свій майстер-клас.