Подушка: історія і сучасність

Думаю, ніхто не заперечуватиме той факт, що здоровий та повноцінний сон забезпечує якісний матрац та подушка. Саме цим і пояснюється необхідність правильного вибору цих товарів для сну.

За часів Київської Русі подушки виготовлялися переважно з кінського волоса або сіна, а пухові постільні приналежності могли дозволити собі лише досить багаті люди. Сьогодні ми маємо змогу купити якісні подушки, не витрачаючи при цьому цілі статки.

Якщо вранці у вас болить спина, шия або голова, то варто задуматися про придбання нової подушки. Ці симптоми, як правило, характеризують незручну і занадто високу подушку. Спите увесь час на боці, підклавши руку під щоку і відчуваєте брак сил вранці? Маленька або низька подушечка не в змозі бути необхідною опорою під час сну. Але як же вибрати серед великої розмаїтості форм і матеріалів саме те, що потрібно для комфортного відпочинку?

За формою виділяють два види подушок – класичні і ортопедичні. Класичні - усім відомі квадратні або ж прямокутні, а ортопедична - з виїмкою для голови або різні валики. Дотепер триває суперечка про кращу форму подушки для сну. А оскільки єдиної думки немає, то вибирайте її, порадившись з лікарем, якщо маєте проблеми зі здоров'ям, або виходячи з особистих переваг. Адже на якість сну впливає не так форма, як сукупність її якостей ("вміст", твердість, висота).

Хоча для більшості людей підходить висота в межах від 10 до 14 см, рекомендують підбирати її індивідуально: ширина вашого плеча є ідеальною висотою вашої подушки. Твердість подушки залежить від особистих переваг, а точніше від улюбленої пози в сні. Тверда - відмінна опора для голови та шиї, ідеальна для людей, що полюбляють спати на боці. М'яка - потрібна для тих, хто любить спати на животі. Подушка середньої твердості - для тих, хто спить увесь час на спині.

Варто також окремо згадати і про наповнювачі. Пух і перо - гарний варіант для тих, хто не страждає алергією. Чим більший відсоток пуху, тим м'якший виріб. Овеча вовна - гіпоалергенна. Має лише один недолік - швидко втрачає первісну форму. Натуральний латекс використовується при виготовленні елітних ортопедичних подушок. Це довговічні, але дорогі вироби.

Синтетичні матеріали (синтепон, холофайбер, силікон) не викликають алергії, добре перуться навіть у пральних машинах, підходять для дітей, зберігають форму протягом 2 років.

Знайти якісні подушки за доступними цінами буває вкрай складно. Тому варто пошукати актуальні пропозиції в Інтернеті. Сьогодні ви знайдете достатню кількість сайтів, на яких можуть розмістити оголошення ті, хто хочуть «продать здесь подушки по хорошим ценам». Тому шукайте, оцінюйте і ви обов’язково знайдете свою ідеальну подушку.

Думаю, після прочитання цієї статті, ви зрозуміли, як правильно вибирати подушку, щоб сон був здоровим та повноцінним!

Tags: 
товар для дому
побут