Гончарна справа: історія і сучасність

Гончарною справою здавна займалися люди, які проживали на території сучасної України. І це не дивно, адже гончарство – це одне з найдавніших ремесел, яке тісно переплітається з мистецтвом і народною творчістю.

Мабуть, древня людина випадково дізналася про цікаві властивості глини. Одного разу кинувши шматок глини у багаття, люди зрозуміли, що цей матеріал стає твердим.

Дивно, як швидко скляні банки і залізні каструлі змогли потіснити з нашого повсякденного життя глиняний посуд. Вже мало хто пам'ятає, як виглядає посуд з глини. Але ж наші предки знали - у глиняному глечику молоко довше не кисне, а в горщику - каша смачніша. Хоча варто сказати, що популярність глиняного посуду останнім часом знову відроджується.

Глина зустрічається повсюдно. У сирому виді вона буває білою, зеленою, блакитною і жовтою. Також у природі існує чорна, сіра, червона, коричнева глина. Іноді забарвлення глині надають речовини, які вигорають під час випалу.

Крім самого матеріалу майстрові для створення виробів необхідні гончарний круг і сильні, умілі руки. Гончарний круг зіграв величезну роль в історії цивілізації - крім економії час, людина змогла оцінити дію відцентрової сили - вироби отримали не тільки функціональний характер, але й декоративний.

Сьогодні гончарна справа відроджується як одне з популярних хобі. Варто сказати, що робота з глиною позитивно впливає на нервову систему, знімає напругу і розслаблює, а сам процес приносить безліч позитивних емоцій.

Tags: 
хобі
народні промисли
ремесло
Декоративно-прикладне мистецтво