Як організувати робоче місце вишивальниці?

Для когось вишивання – це хобі, а для когось – робота. У будь-якому випадку місце для вишивання повинно бути організовано правильно. На перший погляд здається, що можна знайти будь-яке зручне положення для виконання своїх завдань, щоб цілком насолодитися творчістю. Але згодом стає зрозуміло, що будь-яка праця вимагає організації простору для її виконання. Від правильності організації робочого місця залежить і загальне самопочуття рукодільниці, і якість майбутньої вишивки.

В першу чергу, організація робочого місця вишивальниці вимагає правильного положення тулуба в положенні сидячи. Дуже велике навантаження припадає на область попереку, тому потрібно її підтримувати. Для цього досить знайти або зшити подушечку-валик або ж купити ортопедичну подушку в магазині медтехніки. Цей валик варто підкладати собі під нижню частину спини. Не намагайтеся використати в цих цілях звичайну м'яку пір'яну подушку, це не допоможе.

Стежимо за правильним освітленням і тим самим бережемо очі. Головна вимога до освітлення - вибір зручного кута падіння світла від настільної лампи і запобігання потрапляння в очі прямого або відбитого світла. Для експерименту спробуйте направляти світло від лампи під різними кутами і виберете максимально зручний. Врахуйте своє домінантне володіння правою або лівою рукою. Для правші потрібно направити світло з лівої сторони, а для лівші - з правої.

Для дрібної роботи деякі рукодільниці використають лупу. Її ставлять над канвою, щоб бачити всі нюанси вишивки. Найперші спроби працювати з лупою будуть здаватися незручними і незвичними, зате потім ви знайдете в такому пристосуванні багато бонусів.

Щоб було приємно працювати, багато вишивальниць включають музику або працюють при включеному телевізорі. І дійсно це багато в чому стимулює до роботи. Приготуйте заздалегідь улюблений диск з музикою, скачайте цікавий фільм.

Щоб не відволікатися на пошуки потрібних вам пристосувань і матеріалу під час творчості, приготуйте все заздалегідь і складайте в зручному контейнері на відстані витягнутої руки від свого робочого місця. Вам годяться маркери, голки, муліне різних кольорів, олівець, голки.

Багато досвідчених майстринь радять мати в полі свого зору яку-небудь легку закуску, склянку з соком. Але будьте акуратні, не перекиньте напій на свою роботу. Майстриням-початківцям варто робити перерви в роботі для розвантаження спини і ніг. У перервах можна зробити маленьку зарядку.

Tags: 
вишиванка
хобі