Про народну іграшку

Народне мистецтво завжди зрозуміле і близьке всім. Це можуть бути іграшки з дерева, глини, посуд, килими, вишивка і т.д. Кожен виріб несе в собі добро, радість, тепло рук майстра і фантазію, яка захоплює і дітей і дорослих. Народна іграшка образна, барвиста, оригінальна за своїм задумом. Вона доступна дитячому сприйняттю, тому що несе в собі зрозумілий дітям зміст, який конкретний і лаконічний. Це знайомі дітям казкові образи, люди і тварини, виконані з дерева або глини.

Народна іграшка, як і будь-яка іграшка, є традиційним, необхідним елементом виховного процесу. Через гру і іграшку дитина пізнає світ, вчиться розуміти багато речей і пристосовуватися до життя. Прикладом предмета дитячої гри в минулі часи є ляльки з дерева та соломи, які не мали не тільки обличчя, але і слабо були схожі на образ людини. Найпоширенішою іграшкою сільських дівчат була ганчіркова лялька. Ляльок цих берегли: виростає дівчинка, стає мамою і ляльку своїй доньці передає.

Серед улюблених дітьми іграшок були і коні, їх створювали з давнини. І сьогодні діти з задоволенням грають з конячкою-гойдалкою. Популярні брязкальця, тріскачки і т.п., звичайно виготовлялися з деревини, і їх призначенням, крім розваги дитини, було також відлякування поганих і заклик добрих духів до малюка.

Історія народної іграшки починається в глибокій старовині. Вона пов'язана з творчістю народу, з народним мистецтвом, з фольклором. Іграшка - одна з найдавніших форм творчості, протягом століть вона змінювалася разом з усією народною культурою, вбираючи в себе її національні особливості та своєрідність.