Бандура – український інструмент з давньою історією

Українці – це надзвичайно багатий в культурному сенсі народ. Важко навіть перелічити одразу всі музичні інструменти, які використовувалися здавна на території нашої держави. Це і бубон, бандура, кобза, тулумбас, трембіта, сурма, волинка, цимбали. Всі ці інструменти мають надзвичайно цікаву історію походження, яка, без сумніву, заслуговує на вашу увагу. Однак сьогодні ми більш детально розповімо вам лише про один музичний інструмент – бандуру.

Бандура – це український струнний щипковий музичний інструмент. Думаю, більшість читачів нашого сайту уявляє, яким чином виглядає цей давній інструмент. Загалом форма бандури овальна, гриф – короткий. Придбати бандуру можна і сьогодні, завітавши в музичний магазин Robik-Music. В розділі «Етнічні інструменти» ви знайдете декілька бандур.

Цей давній інструмент має багато спільних рис з музичними інструментами, притаманними культурі східних народів. Зокрема, бандура дещо схожа на китайську і індійську бану. Також певну схожість можна помітити і з іспанською гітарою, грецькою пандорою, кримсько-татарською бзурою.

Для багатьох бандура асоціюється з козаками. Так, справді колись козаки постійно возили з собою цей музичний інструмент. Під звуки бандури розповідалося про важку долю нашого краю, про подвиги сміливців.
Гнат Хоткевич на початку 20 століття удосконалив конструкцію бандури і саме такою, якою задумала її ця талановита людина, ми бачимо бандуру сьогодні. Сучасна бандура – це більше, ніж 60 струн, які забезпечують неймовірно красиве звучання. Незважаючи на давнє походження, бандура користується неабиякою популярністю в наш час.

Tags: 
музичний інструмент
козаки
історія