Гуцули – загадкові українці-горяни

На території України проживає багато етнографічних груп. Однак про гуцулів, мабуть, чули усі. Звідки взялися гуцули та чому їх так називають? Саме про їх походження ми розповімо вам сьогодні детальніше.

Багато дослідників вивчали цю самобутню і дуже цікаву українську етнічну групу. Незважаючи на численні дослідження, феномен гуцулів і досі є загадкою. Достеменно відомо, що ці люди проживають на території Східних Карпат і створили власну етнографічну культуру.

Більшість дослідників сходяться на думці, що предками гуцулів були білі хорвати, хоча й досить великою популярністю в наукових колах користується думка, що гуцули походять від уличів і тиверців. Кажуть певний вплив на формування цієї етнографічної групи мали також фракійці, римляни, арійці, перси, печеніги, а також татари. Оскільки історія краю, в якому проживають гуцули, є досить складною та насичено, на розвиток їх культури мали вплив представники інших народів.

З походженням гуцулів трохи розібралися. Тепер варто з’ясувати, звідки походить їхня назва?

Здавна самі гуцули називали себе руськими горєнами, а коли чули назву «гуцули, то ображалися. Швидше за все «гуцули» - це прізвисько, яке було дане цьому народові іншими людьми, які жили неподалік. Однак з часом ця назва почала активно використовуватися і люди звиклися з нею.

В румунській мові є слово «hutul», яке означає «розбійник, опришок, мужній». Можливо, така назва була дана гуцулам за їхню запальну вдачу. Адже, як відомо, гуцули відрізняють особливим почуттям гідності і справедливості, ніколи не пробачать кривди. Вони активні, запальні і дуже веселі. Існує ще одна версія походження назви. Колись на території цієї частини Карпати вирощували низькорослих коників – «гуцуликів».

Tags: 
етнічні групи
Карпати
гуцули