Техніка бісероплетіння

Для того, щоб освоїти різні техніки плетива, потрібне тільки величезне бажання і наявність вільного часу. Крім того бісерні шедеври вимагають акуратності, терплячості. На деякі вироби доведеться витратити не один і не два дні, як картини великих художників, робота над ними займає дні, тижні, а то й більше часу.

Розглянемо техніки плетіння бісером, з яких найпростішими будуть ланцюжок в одну нитку і ланцюжок у хрестик. Ці техніки, як правило, використовуються для таких прикрас, як браслети.

Бахрома або витончені пензлики, виходять з технікою "підвіски". Кисті можуть складатися з вільних ниток або петельок, нанизаних бісером.

Інша техніка - мозаїка, яка відрізняється щільністю плетива, може бути виконана як в одну, так і у дві нитки. Бісер займає своє місце, як при цегляній кладці.

Для прикраси крашанок бісером (спосіб прикраси яєць до Великодня), бісерних кульок, ваз використовують техніку "обплітання". Інша її назва "сітка" - обплітання виконане менш щільно. Фантазії з використанням цієї техніки безмежні, деякі майстрині роблять з її допомогою чудові браслети і намиста.

Трохи інша техніка - "низання дугами" або, як її ще називають "французьке плетиво". Це закріплення дугоподібних ниток з бісеру на осьовому стрижні. Квіти з бісеру і листки роблять саме так.

Першим кроком у розвитку своїх навичок буде нанизування бісеру на нитку і закріплення першої бісеринки. Далі спробуйте зробити ланцюжок в одну нитку. Для створення більш складних виробів використовуйте схеми - малюнки послідовності низання.

Фотогалерея: