Вишита сорочка – могутній оберіг!

Сьогодні вишиванка вважається модною і більшість українців мають хоча б одну вишиту сорочку у своєму гардеробі. Однак вишитий одяг для наших предків був не просто повсякденним або святковим вбранням, але й оберегом. Справжній оберіг повинен захищати людину в будь-яких ситуаціях.

Особливо актуальною тема оберегів стає сьогодні, коли сміливі воїни захищають нашу країну. Спеціальних військових візерунків немає в вишивці, але є загальні захисні візерунки і символи, які можуть використати воїни. Наші предки вважали що використання спеціальних сакральних символів наділяє одяг захисними властивостями.

За древніми правилами рушники і сорочки чоловікам, батькам і синам жінки вишивали переважно вночі, купленими в понеділок голками і на повний місяць. Нитки використали тваринного походження (шовкові, вовняні), щоб інформація на полотні зберігалася довше. Однак вони могли використати і бавовняні або лляні нитки. Цікаво, що в роботі над вишивкою, яка мала стати оберегом, в жодному разі не робили вузлики. Вважалося, що так зав'язується вузол на долі, тому нитки просто ховали під іншими стібками. Візерунки-обереги предки вишивали на манжетах, поділі, комірі, розрізі горловини. Найчастіше вишивали червоним. Цей колір мав особливе значення для захисту людини.

Якщо ви хочете продемонструвати близькій людині свою турботу та любов, то кращого подарунка, ніж вишивка-оберіг не може й бути. Придбати вишиті сорочки сьогодні не складно. Навіть в інтернеті є достатньо інформації, тому покупка не займе у вас багато часу. Відвідайте в інтернет-магазин krestik.kiev.ua і виберіть ексклюзивні вишиванки. Найбільш актуальними для вас будуть такі розділи: «Мужские вышиванки» і «Женские вышиванки». Бажаємо вам вдалого вибору!

Tags: 
вишиванка
обереги