Привиди старого Львова

Тільки опинившись на залізничному вокзалі Львова, вже можна починати прислуховуватися до його таємниць. Адже існує легенда, що з 1861 року, після появи маршруту «Львів-Перемишль», на коліях можна було бачити потяг-привид. Першими свідками його появи були львів’яни, які зустрічали друзів, родичів, які приїхали з Відня. Потяг ще не встиг зупинитися, як йому на зустріч зі шаленою швидкістю вже летів якийсь інший, порожній. Усі вже з жахом чекали зіткнення, але потяг, як туман розсіявся, пройшовши крізь усі вагони віденського поїзду. Після цього ще неодноразово бачили примару на перонах вокзалу.

Історична ж частина Львова ще більш містична. Кожна вулиця має свою таємницю. Так, наприклад, мешканці будинку по вул. Ю.Дрогобича помітили закономірність, що завагітніти в ньому просто неможливо. За розповідями старожил це пояснюється тим, що тут жила пара, яка не хотіла мати дітей, а завагітнівши, вони звернулися до відьми, щоб та допомогла позбутися немовляти. Так от чари й досі не розвіяні.

А от вілла «Півонія» має свою історію. Тут жила жінка, яка мала незабутню вроду, і з кожним роком, здавалося, її щоки ставали червонішими, а молодість не блякла. Зате усі її коханці марніли доти, доки не помирали. Після смерті чаклунки її душа і досі блукає будинком, в пошуках коханця.

Іван Федоров також став героєм легенд. Говорять, що у Будинку книги першодрукар інколи кидає у відвідувачів рукописи. І всі вони церковного змісту, відкриваються на сторінках з поховальною літургією. Вважають, що покійник просить спокою для свого праху, адже його останки – це реліквія музею.

По вулиці Руській можна зустріти Даму в чорному. Вона вже століттями ходить повз одне кафе. За легендою там працював бідний кухар, в нього і закохалася донька заможних батьків. Останні ж не дозволили їй зв’язати життя шлюбом з бідняком. З горя вона і померла. А її душа так і не може заспокоїтися.

Тож винаймаючи житло на Руській, визирайте у вікно перш ніж лягти спати, раптом вам вдасться познайомитися з Дамою в чорному. А знайти квартиру неподалік можна, пошукавши серед тих оголошень, які пропонує агрегатор ЛУН.ua.

Будівля готелю «Жорж» також має свою таємницю. Розповідають, що кімната №11 стала оселею для привиду. Кожної ночі з’являється чоловік в брудному халаті і нічному ковпаку, сідає у крісло і пихтить люлькою.

Слава цієї кімнати стала відома усій Галичині і вже не було бажаючих жити поряд з химерою. А останньому було тісно в одній кімнаті і він поволі заволодів і сусідніми номерами.

Врешті-решт старий готель знесли. Під підлогою знайшли скелет чоловіка у халаті. Після розслідування з’ясували, що це поміщик з Чорткова, якого задушив зять. Рештки пана похвали. І на місті вже нового готелю більше не бачили привидів.  

От такий він Львів містичний. Гуляючи ним, озирайтесь!

 

Tags: 
Львів
історія