Як пофарбувати яйця на Великдень

Як пофарбувати яйця на Великдень

Дуже люблю традицію готувати крашанки до Великодня. Сьогодні вирішила розповісти вам про те, як можна пофарбувати яйця народними методами та за допомогою харчових барвників.

Крашанки - фарбовані яйця

До цього Великодня я вирішила частину яєць пофарбувати за допомогою звичайних харчових барвників, а з іншою частиною вирішила провести експеримент. Неодноразово в Інтернеті зустрічала інформацію про те, які продукти можуть зафарбувати яйця в різні кольори та відтінки. Був час і бажання, тому я вирішила перевірити.

Як фарбувати крашанки за допомогою харчових барвників

Для фарбування 10 яєць за допомогою харчових барвників мені знадобилося:

  • Оцет - 4 ст.л.
  • Барвник харчовий - 2 пакетики (різних кольорів)

Процес приготування:

Одного пакетика не вистачило, тому що його потрібно було розводити тільки однією склянкою води, а така кількість не покривала яйця цілком і вони б зафарбувалися нерівномірно.
Результат спочатку мене порадував: колір вийшов яскравим і насиченим. Однак, при найменшому контакті з поверхнями, колір починав стиратися, забарвлюючи руки і кухонні рушники. Наступного дня фарба майже повністю "поплила" з того боку яйця, на якому воно лежало. На жаль, краса стерлася.

Як фарбувати крашанки народними методами

Для фарбування за допомогою продуктів я взяла:

  • для коричневого - цибульну лушпайку,
  • для жовтого - куркуму,
  • для зеленого - листя шпинату,
  • для червоного - буряк,
  • для фіолетового - ягоди чорної смородини.

Результат фарбування:

Цибульна лушпайка, як і очікувалося, дала перевірений часом якісний результат. Зненацька порадувала мене і куркума - колір вийшов справді близький до жовто-рудого. А от шпинат і буряк розчарували повністю. Ніякого, навіть найяснішого відтінку, вони не дають. Особливо вразив мене щодо цього буряк. З огляду на те, з яким ефектом він забарвлює руки, одяг і навіть посуд під час приготування салатів і борщів, його відмова забарвлювати яйця мене здивувала. А от ягоди смородини справді дають фіолетовий відтінок, але такий нерівномірний і некрасивий, що краще вже без них. І величезний плюс у фарбуванні продуктами: фарба не злазить і не вимащує руки.

Сподіваюся, що ця стаття була для вас корисною і тепер ви знаєте, як зробити крашанки своїми руками на Пасху.