Звідки мангал родом?

Звідки мангал родом?

Важко знайти людину, яка не любить їсти шашлик, адже це не просто популярна і смачна страва, не але й привід відпочити, виїхати на природу, за місто з друзями і близькими. Коли мова заходить про шашлики, то неодмінно наша уява малює багаття, мангал і, звичайно ж, аромат смаженого м'яса.

Де з’явилися перші шашлики? Сказати однозначну відповідь на це запитання дуже важко, тому що приготування їжі на відкритому вогні - найдавніший спосіб кулінарної обробки продукту. Саме слово "шашлики" має тюркське походження. У буквальному значенні - це страва, смажена на рожні. У той же самий час на Кавказі сам рожен, на якому смажать м'ясо, називається шампурем, що безсумнівно походить від слова 'шомпол'. Але ж саме на шомполах від мушкетів мисливці і солдати смажили колись м'ясо.

Слово мангал родом з турецької і арабської мов. Воно означало жаровню в народів Близького Сходу, що являла собою мідну чашу на ніжках з широкими горизонтальними полями, двома ручками для перенесення і напівсферичною кришкою. Всередину цього пристосування ставилася мідна або глиняна чашка з гарячим вугіллям.

Якщо ви любите ласувати шашликом в себе на дачі, то знайте, що можно купить тут мангал, барбекю. Сучасний мангал є досить простим і зручним за своєю конструкцією. Але має і недоліки. У ньому важко регулювати тягу, оскільки повітря надходить тільки через отвори в нижній частині ємності.

Найцікавіше те, що багато народів вважають шашлик саме своєю національною стравою і готують вони її різними способами. При цьому кожний вважає, що лише на його батьківщині шашлик готується правильно, з дотриманням всіх особливостей і виходить найбільш смачним.

Не зважаючи на те, що шашлик не є стравою української кухні, в нашій країні його люблять готувати дуже часто. Класичний шашлик готується з баранини, однак в Україні це м'ясо не користується популярністю. Найчастіше готують шашлики зі свинини.