Народні прикмети, пов’язані з будівництвом і новосіллям

Народні прикмети, пов’язані з будівництвом і новосіллям

Будівництво будинку - справа надзвичайно відповідальна, тому багато будівельників ще за часів Київської Русі дотримувалися цілого ритуалу при закладці і зведенні нового дерев'яного будинку, повідомляє портал vocnt.com.ua.

Особлива увага приділялася місцю, де буде будуватися новий будинок. Найкращим місцем вважалося те, де любила відпочивати худоба або вже було чиєсь житло. Поганим місцем вважалося місце, де раніше пролягала дорога або була просто спірна ділянка землі.

При будівництві будинку, щоб визначити, наскільки вдалим є обране місце для будівництва, вдавалися до різних хитрощів. Наприклад, на місці майбутнього будинку викопувалася ямка, у яку ставили плошку з медом. Якщо за ніч до плошки прибігали мурахи, то місце вважалося вдалим. Був і ще один більш складний спосіб: будівельники викопували ями під фундамент для першого вінця, у які насипалося жито, поверх якого ставилася склянка з водою і шматок хліба. Якщо за ніч вода прибувала, то місце вважалося гарним, якщо хліб на ранок був перевернутий - то поганим.

Деякі будівельні прикмети були пов'язані з релігією: вдалим часом для початку будівництва будинку вважався Великий Піст, а також Трійця.

День для початку будівництва вибирався з цілого ряду ознак, наприклад, не можна починати будувати будинок в день великого мученика. Найкращими днями для початку будівництва вважалися вівторок і четвер, а основу будинку повинна закладати дівиця. Перші дві колоди необхідно було класти вздовж, біля основи будинку потрібно було покласти ялинові гілки, а в передній кут треба було покласти гроші, щоб у будинку завжди був достаток.

Вікна або ворота нового дому не повинні були дивитися на північ. Дошки для підлоги в будинку також необхідно було класти уздовж, щоб у будинку завжди був мир.
Майбутній власник будинку повинен був добре почастувати тесль, особливо при установці центральної балки. Новий будинок обов'язково повинен бути освячений священиком або окроплений святою водою.

При переїзді в новий будинок також необхідно дотримувати деяких звичаїв. Перед переїздом у нове житло туди пускали переночувати кота або півня, який повинен був вигнати звідти погань.

В'їжджати в новий будинок найкраще було у свято і на світанку, а влаштовувати переїзд на заході категорично заборонялося. Також невдалими днями для переїзду вважалися середа, п'ятниця і субота. Традиційно вважалося, що заходити в дім необхідно було з хлібом-сіллю, а новосілля необхідно влаштовувати через два-три після переїзду.

Незважаючи на те, що багато будівельних прикмет здадуться вам смішними, більшість з них несуть таємний зміст, який допомагав зберегти мир і радість у родині. Однак, при виборі дому керуйтеся не тільки цими прикметами, а й здоровим глуздом. До речі, про те, як купити дім своєї мрії, не витрачаючи при цьому багато часу, дізнавайтеся на сайті http://odessa.zolotoybereg.com/.